Комутаційне обладнання призначене для комутації електричного кола та проведення струму шляхом подачі або зняття напруги з електричних пристроїв або їх частин. До такого обладнання відносяться контактори та додаткові пристрої до них, теплові та проміжні реле, пускачі, кулачкові перемикачі, кнопки керування, перемикачі, світлосигнальна арматура та ін.
Комутаційне обладнання
1
Контактор призначений для дистанційного пуску, зупинки і реверсу асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором на напругу до 660 В, а також для дистанційного керування колами освітлення, нагрівальними колами та різними навантаженнями, для комутації конденсаторних батарей, первинних обмоток трифазних низьковольтних трансформаторів. Контактори розрізняють:
- за величиною (струмом) навантаження: 0-ї величини (до 10 А), 1-ї величини (10-16 А), другої величини (25А), третьої величини (40 А) і т.д.;
- за напругою котушки керування: AC/DC 24, 36, 42, 110, 220, 380 В.
- за типом виконання: мініатюрні контактори потужністю до 7,5 кВт, силові контактори потужністю до 160 кВт, відкритого виконання потужністю до 630А змінного струму і 250А постійного струму.
Часто з контактором використовують електро-теплове реле. Це пристрій захисту двигунів від перевантаження, асиметрії фаз, затянутого пуску і заклинювання ротора. Він може бути вбудованими, тобто таким, що монтується безпосередньо на корпус контактора (для 1-4 величини), або автономними (для 1-8 величини), тобто монтуються окремо від нього. Потужність теплового реле повинна відповідати потужності контактора. Одне реле може підходити для контакторів різної величина, а тому на реле можна відрегулювати значення струму, при якому відбувається його спрацювання.
Кулачковий перемикач – це механічний пристрій без власного споживання електроенергії, призначений для встановлення у якості комутаційних апаратів в електричних колах. Кулачковий перемикач може використовуватися як головний вимикач або груповий перемикач для керування приводами на основі одно і трифазних двигунів, перемикання з необхідною програмою комутації кіл керування, сигналізації, у вимірювальних колах тощо. Кулачковий перемикач може мати різну кількість контактних блоків та комутаційних схем та найчастіше його використовують в якості пристрою перемикання між основним та резервним джерелом енергопостачання.
Проміжне реле призначене для передачі команд керування виконавчими елементами шляхом комутації їх електричних кіл своїми перемикальними контактами. Реле з’єднуються з розеточними модульними роз’ємами, що встановлюються на DIN-рейці або на монтажній платі. На роз’ємах реле розташовані затискачі виводів перемикальних контактів і котушки. Реле можуть мати різну номінальну напругу котушки і різну кількість контактів. Максимальне навантаження проміжного реле зазвичай не перевищує 10 А (постійного або змінного струму).
Для оперативного керування контакторами, реле автоматики та іншими технологічними процесами в електричних колах, для індикації стану електричних кіл використовують кнопки керування, перемикачі та світлосигнальні індикатори. Зазвичай ці допоміжні елементи комутаційного обладнання розміщуються на передній кришці (двері) корпусів, боксів, щитів або в постах керування.
Більше інформації про наявність та ціну на комутаційне обладнання можна отримати за телефонами:
(067) 354 77 02, (0352) 52 90 87, (0352) 52 90 75 або в магазині “Ампер”.
- ПРОДУКЦІЯ
- Кабель, провід, СІП
- Електричні лампи
- Вимикачі та розетки
- Низьковольтне обладнання
- Світильники, прожектори
- Стабілізатори, резервне живлення, реле захисту
- Бокси та щити
- Електричне опалення та антиобледеніння
- Монтажна продукція
- ПОСЛУГИ
- Розрахунок рівня освітлення та підбір світильників
- Комплектація щитів