До реле захисту відносяться реле напруги, реле струму, реле потужності та інші реле. Всі ці пристрої мають свою специфіку застосування і можуть мати додаткові функції, але найбільш поширеним пристроєм для захисту побутового обладнання, який використовується в побуті, є реле напруги.
Реле захисту
1
Реле напруги призначене для захисту електрообладнання від відхилень напруги мережі (220В) від заданих меж. Реле напруги можуть бути однофазними та трифазними. В більшості випадків їх розміщують на DIN-рейку в розподільчому щиті разом з автоматичними вимикачами. В цьому випадку реле захищає одночасного всі електроприлади в квартирі чи будинку.
Бувають трифазні реле, які відсікають напругу одночасно на всіх трьох фазах, або можуть це робити на кожній фазі окремо. Тобто якщо відбудеться стрибок напруги лише на одній фізі, саме на ній реле і спрацює, а на двох інших живлення не зникне. Трифазні реле призначені для потужності не більше 5 кВт., тому у разі потреби в реле більшої потужності потрібно додатково використовувати магнітний пускач.
2
При необхідності можна використовувати реле напруги в розетку. Цей вид реле підійде в тому випадку, якщо потрібно захистити якийсь один прилад (наприклад пральну машинку чи холодильник) або декілька (монітор з системним блоком або телевізор з ресивером). В другому випадку реле має вигляд звичайного подовжувача. Таке реле просто вставляється в розетку, а вже до нього під’єднується техніка.
Основними пристроями, які захищаються є: побутові споживачі струму такі, як холодильники, телевізори, відео- та аудіотехніка, комп’ютери, а також інше електрообладнання, чутливе до відхилень мережевої напруги.
3
Принцип роботи такого реле напруги наступний: виставляється верхня і нижня межа (наприклад 200-240 В), при якій реле напруги має спрацювати. Якщо напруга мережі виходить за встановлені межі (нижче 200 або вище 240 В), реле відмикає живлення допоки напруга не повернеться в задані рамки. Недоліком реле напруги є те, що воно повністю вимикає живлення, а тому при постійних стрибках напруги це створює певні незручності, тобто можна регулярно сидіти без “світла”, коли по факту воно в мережі є. Дане реле немає змісту використовувати там де є постійно завищена (вище 250 В) або занижена (нижче 200 В) напруга. В цьому випадку краще розглянути варіант придбання стабілізатора напруги.
4
Більше інформації про асортимент та ціну на реле напруги можна отримати за телефонами:
(067) 354 77 02, (0352) 52 90 87, (0352) 52 90 75 або в магазині “Ампер”.
- ПРОДУКЦІЯ
- Кабель, провід, СІП
- Електричні лампи
- Вимикачі та розетки
- Низьковольтне обладнання
- Світильники, прожектори
- Стабілізатори, резервне живлення, реле захисту
- Бокси та щити
- Електричне опалення та антиобледеніння
- Монтажна продукція
- ПОСЛУГИ
- Розрахунок рівня освітлення та підбір світильників
- Комплектація щитів